O nas

Moderator Diecezjalny
ks.Tomasz Krawczyk

Parafialny opiekun-moderator
ks. Maciej Lisiecki

Lider Grupy modlitewnej
Maria Wawrzyniak

Lider Grupy modlitewnej zastępca
 Grzegorz Woźniak



Żywy różaniec składa się obecnie z dwóch Róż:


I Róża pw. św. Jana Pawła II - 20 osób

Zelatorka - Maria Wawrzyniak
Zastępca - Maria Borkowska

Osoby należące do róży:

1. Borkowska Maria
2. Borucka Elżbieta
3. Gałęzewska Anna
4. Górczyński Piotr
5. Konieczna Maria
6. Kryszak Teresa
7. Kluczyńska Marianna
8. Malaga Teresa
9. Olejniczak Henryka
10. Pacyna Krystyna
11. Sikorska Danuta
12. Sikorska Gertruda
13. Sikorski Henryk
14. Słomian Bogumiła
15. Wawrzyniak Maria
16. Wietrzyńska Janina
17. Piasecki Florian
18. Zamiar Henryk
19. Kosicka Krystyna
20. Nawrocka Anna


PATRON: 
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. W 1938 r., po ukończeniu gimnazjum, podjął studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1940 roku podjął pracę w kamieniołomach należących do zakładów chemicznych Solvay. W 1942 roku wstąpił do tajnego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Krakowie. W 1946 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Adama Sapiehy, którego praprzodkiem był Mikołaj Sapieha, fundator kodeńskiego sanktuarium w XVII w. W 1958 r. Karol Wojtyła został biskupem pomocniczym Krakowa, w 1964 – arcybiskupem metropolitą krakowskim, a w roku 1967 został mianowany kardynałem. Po śmierci Jana Pawła I, został wybrany na papieża -16 października 1978 r. Przybrał imię Jana Pawła II. Jego wybór na Stolicę Piotrową miał szczególny wpływ na wydarzenia w Europie Wschodniej i upadek komunizmu. Był wielkim orędownikiem Miłosierdzia Bożego. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny, 30 kwietnia 2000 roku, ogłosił II Niedzielę Wielkanocną świętem Miłosierdzia Bożego. Całe swoje kapłańskie życie zawierzył Najświętszej Maryi Pannie słowami:”Totus Tuus” (Cały Twój). Szerzył modlitwę różańcową. W okresie 27- letniego pontyfikatu wydał 14 encyklik i odbył 104 pielgrzymki, odwiedzając 129 krajów, m.in. ośmiokrotnie Polskę. 20 grudnia 1985 r. Jan Paweł II zapoczątkował tradycję Światowych Dni Młodzieży. 16 października 1988 r. Po długiej i ciężkiej chorobie, Jan Paweł II zmarł w Watykanie – 2 kwietnia 2005 r. 1 maja 2011 r., w Święto Miłosierdzia Bożego, Jan Paweł II został beatyfikowany, a 27 kwietnia 2014 r., również w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, kanonizowany.

Modlitwa do św.Jana Pawła II


Janie Pawle II nasz święty orędowniku, 
Wspomożycielu w trudnych sprawach 
Ty, który swoim życiem świadczyłeś
 wielką miłość do Boga i ludzi 
Prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi 
w umiłowaniu obojga, pragnąc pomagać innym. 
Przez miłość i wielkie cierpienie ofiarowane za bliźnich, 
co dzień zbliżałeś się do świętości. 
Pragnę prosić Cię o wstawiennictwo w mojej sprawie... 
Wierząc, że przez Twoją wiarę, modlitwę
 i miłość pomożesz zanieść ją do Boga 
Z ufnością w miłosierdzie Boże i moc Twej papieskiej modlitwy. 
Pragnę przez Jezusa i Maryje 
Za Twoim przykładem zbliżać się do Boga. 

Ojcze nasz... 
 Zdrowaś Maryjo... 
 Chwała ojcu... 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

II Róża pw. bł. Bartolo Longo – 20 osób 


Zelator - Lech Wieliński
Zastępca - Adrian Dopierała

Osoby należące do róży:

1. Dopierała Adrian 
2. Wieliński Lech 
3. Woźniak Halina 
4. Woźniak Grzegorz
5. Chołodecka Monika
6. Urbanek Marcin
7. Woźniak Rajmund
8. Paulus Petronela
9. Zawodna Stefania
10. Kowal Donata
11. Królik Olga 
12. Nowakowski Ryszard
13.Staszewska Anna
14.Banaszak Tomasz
15.Maślij Waleria
16.Maślij Jerzy
17.Ostrowicka Teresa
18.Woźniak Mirella
19.Kmiecikowska Anna
20.Szkudlarek Ryszard

PATRON:
Błogosławiony Bartolo Longo, założyciel słynnego sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach przyszedł na świat 10 lutego 1841 roku w Latiano w południowych Włoszech. Pobożni rodzice, przekazali mu najwyższe wartości duchowe i nauczyli go także modlitwy różańcowej.

Po ukończeniu szkoły elementarnej i średniej podjął studnia prawnicze na Uniwersytecie w Neapolu i Lecce. Studia zakończył doktoratem. Tu zaraził się duchem laickim i oddał się modnym w tym czasie praktykom spirytystycznym. Nawet przyjął „święcenia kapłańskie” i jako kapłan szatana przez całe lata wyśmiewał Kościół Katolicki, księży, a także zwalczał wszelkie zagadnienia związane z religią katolicką. Wrócił do wiary dzięki przyjaźni z profesorem Vincenzo Pele oraz oddziaływaniu o.Alberta Radeute, dominikanina. Powrót do Boga zupełnie zmienił jego drogi. Porzucił błyskotliwie rozpoczętą praktykę sądowniczą w Lecce na rzecz działalności religijnej. Jak niegdyś Szaweł pod Damaszkiem, tak on oświecony łaską Bożą, zwrócił się do Boga, co ma czynić, by odpokutować za swoje grzechy i osiągnąć spokój sumienia. Usłyszał w głębi serca głos, który mówił: „Jeżeli pragniesz spokoju duszy i kiedyś jej zbawienia, rozszerzaj nabożeństwo Różańca Świętego, bo ten, kto to czyni, nigdy nie zginie” Tak obiecała Matka Boża św. Dominikowi. Longo podniósłszy rękę do góry na znak przysięgi rzekł: ”Jeżeli Twoja obietnica, Matko jest prawdziwa, to na pewno odzyskam upragniony spokój sumienia i będę zbawiony, bo nie opuszczę tej krainy, dopóki nie rozszerzę Twego nabożeństwa różańcowego stąd jak najdalej”. Longo dotrzymał swego przyrzeczenia.

13 października 1875 roku sprowadził do Pompejów do podupadłej parafii wizerunek Maryi Różańcowej, który nazwał: „Narzędziem do realizacji jednego z największych zamierzeń Bożego Miłosierdzia”. Ten fakt ożywił religijnie miejscową społeczność. Longo wraz ze swoją małżonką hr. Marianną de Cusco, żarliwą współpracownicą w apostołowaniu, wznosi na ruinach pompejańskich wspaniałą świątynie, dziś o światowej sławie wśród Jej czcicieli. Rozwija w Pompejach działalność misyjną, zakłada sierocińce, domy opieki dla dzieci więźniów, żłobki, szkoły i warsztaty pracy dla miejscowej młodzieży. Na gruzach starego miasta, gdzie ciążyła pamięć wieków o starożytnej ponurej tragedii, powstało dzięki niemu nowe miasto – miasto Królowej Różańcowej. Miasto co roku odwiedza 4 mln pielgrzymów.

Longo pisał też książki o historii Różańca Świętego, układał nowenny oraz modlitewnik dla potrzeb świątyni. Jest też fundatorem Zgromadzenia Sióstr Różańca Świętego w Pompejach. Jako tercjarz dominikański wielokrotnie zwracał się w imieniu Maryi do świata, rozpowszechniał Jej chwałę i głosił Jej cuda. Temu celowi służyło czasopismo „Różaniec Nowej Pompei”.

Dawny satanista, oddany konwertyta, szanowny prawnik i opiekun sierot przeżył 85 lat. Zmarł 5 października 1926 roku. Grobowiec Longo i Jego żony znajduje się w krypcie sanktuarium.

Obietnica Matki Bożej, że ten kto propaguje Różaniec, zostanie zbawiony, spełniła się, gdyż papież Jan Paweł II wyniósl na ołtarze Apostoła Różańca Świętego - Bartolo Longo ceremonią beatyfikacji w dniu 26 października 1980 roku.
tekst:  http://www.pompejanska.pl

Modlitwa do bł. Bartolo Longo

O Błogosławiony Bartolo Longo, Ty który ukochałeś Maryję synowską miłością i rozpowszechniłeś do Niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego, a przez Jej wstawiennictwo otrzymałeś obfite łaski, aby kochać i służyć Chrystusowi, poświęcając siebie opuszczonym dzieciom, uproś nam łaskę życia w duchu modlitwy i zjednoczenia z Bogiem, abyśmy Go kochali, podobnie jak Ty w naszych braciach.

Ty, który przy końcu swego ziemskiego pielgrzymowania, powiedziałeś, ze nigdy nie przestawałeś się modlić za wszystkich cierpiących, zmartwionych i nieszczęśliwych, ufając w Opatrzność Bożą i w we wstawiennictwo Matki Bożej, wstawiaj się nadal za tymi wszystkimi, którzy są wezwani do dalszego prowadzenia Twojego dzieła wiary i miłości w Pompei i za wszystkich, którzy odmawiają Różaniec na całym świecie.

Uproś nam to, abyśmy po rozważaniu tu na ziemi tajemnic radosnych i bolesnych, mogli razem z Tobą uczestniczyć w radości tajemnic chwalebnych w niebie z Maryją, Królowa Aniołów i Świętych. Amen.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Popularne posty