poniedziałek, 28 listopada 2016

Za nami projekcja filmu "Tajemnica Nowenny Pompejańskiej"

27 listopada w salce parafialnej św. Trójcy w Gnieźnie odbyła się projekcja filmu „ Tajemnica nowenny pompejańskiej”. Pokaz filmu poprzedziło przywitanie zgromadzonych przez ks. Proboszcza Macieja Lisieckiego. Następnie kilka zdań wprowadzenia o modlitwie, świadectwach łask płynących z tej modlitwy przedstawił p.Marek Woś - prezes FPKRŚ, który zaprezentował również Wielką Księgę Łask w której zawarte jest wiele poruszających świadectw, potwierdzających skuteczność nowenny pompejańskiej. Zgromadzeni na salce parafialnej z zaciekawieniem obejrzeli 3 części filmu zatytułowane „Pompeje, Ziemia Maryi”, „Fenomen nowenny Pompejańskiej” i „Bartolo Longo. Człowiek Miłosierdzia”. Na zakończenie miało miejsce podziękowania dla organizatorów tego spotkania czyli Żywego Różańca Fary Gnieźnieńskiej, jak również dla Fundacji Pomocnicy Królowej Różańca Świętego która przygotował projekcje. Kończąc spotkanie zaśpiewano pieśń Maryjną i uczczono relikwie Bartolo Longo.

Nowenna Pompejańska nazywana jest „nowenną nie do odparcia”, a modlące się nią osoby podkreślają jej niezwykłą wartość jako szkoły wytrwałej modlitwy, chyba żadna inna forma modlitwy nie zyskała w ostatnich latach w Polsce na popularności tak bardzo jak właśnie nowenna pompejańska. Modli się nią wiele osób którzy zaufali Maryi i oprócz tysięcy łask i cudów które otrzymują, wyznają również, że wcześniej nie miały pojęcia o rozważaniu tajemnic różańcowych.
Niezależnie od rezultatu, zawsze z wiarą i ufnością oczekiwanego, pierwszym cudem jest wciągnięcie się w codzienne rozważanie tajemnic różańcowych. Jest to szkoła wytrwałej, systematycznej modlitwy, niezrażania się przeciwnościami i mądrego gospodarowania w ciągu dnia swoim czasem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz