wtorek, 30 maja 2017

TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI


TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI” – FILM O MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ 
7 czerwca 2017 o godz.19.00

Film dokumentalny, wyprodukowany przez Stowarzyszenie „Rafael” w Krakowie będzie miał premierę w środę wieczorem w gnieźnieńskim kinie Helios - Galeria Gniezno. Reżyserzy Mariusz Pilis i Dariusz Walusiak prezentują historie ludzi z całego świata, którym w kluczowych momentach życia pomógł różaniec. 

Jak podkreślają twórcy filmu, inspiracją dla nich była historia zdjęcia wykonanego przez fotoreporterkę Associated Press Anję Niedringhaus. Fotografia przedstawia Blasa Trevino, amerykańskiego żołnierza marines, ciężko rannego w brzuch w trakcie walk w Afganistanie, który podczas ewakuacji z pola bitwy trzyma w zakrwawionej ręce różaniec. Żołnierz twierdził, że przeżył tylko dzięki sile modlitwy różańcowej. Autorka zdjęcia zginęła niedługo później, zastrzelona przez afgańskiego policjanta.

W filmie krakowskich reżyserów wystąpił zarówno żołnierz marines, jak i jego koledzy z oddziału. W trakcie wielomiesięcznej podróży z kamerą przez cztery kontynenty filmowcy rozmawiali z wieloma bohaterami, by przekonać się, czy naprawdę – jak twierdzą katolicy – modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii. Zaprezentowali świadectwa m.in. nigeryjskiego księdza biskupa Oliviera Dashe Doema oraz kobiety ocalałej z ludobójstwa w Rwandzie.

Cena biletu - 18 zł 




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz